Rezerwacja

Baza wiedzy

W tym miejscu publikujemy artykuły związane z medycyną estetyczną. Zapraszamy do lektury!
 • Powiększanie ust – Sosnowiec - Powiększanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Jest ono odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na naturalne, ale jednocześnie widoczne efekty. Zabieg ten pozwala na poprawę proporcji twarzy, dodanie objętości i kształtu ustom, a także na zniwelowanie oznak starzenia.
 • Lipoliza iniekcyjna – nowoczesna metoda modelowania twarzy i sylwetki - Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak pozbyć się uporczywych fałdek tłuszczu, które nie ustępują mimo ćwiczeń i diety? Czy podwójny podbródek odbiera Ci pewność siebie? Odpowiedzią na te pytania może być lipoliza iniekcyjna – nowoczesna metoda modelowania, której skuteczność potwierdzają zadowoleni pacjenci na całym świecie.
 • Botoks w profilaktyce – kiedy warto zacząć? - W dzisiejszych czasach wiele osób zwraca uwagę na swój wygląd i stara się zachować młody i świeży wygląd jak najdłużej. Jednym z zabiegów, które cieszą się coraz większą popularnością w medycynie estetycznej, jest botoks. Jest to preparat, który działa wygładzająco na skórę, redukując zmarszczki i poprawiając jej ogólny wygląd
 • Botoks (botox) – leczenie nadpotliwości - Botoks, inaczej toksyna botulinowa, jest preparatem medycznym stosowanym w celu redukcji zmarszczek i rozluźnienia mięśni. Został on odkryty już w latach 20. XX wieku, jednak dopiero w ostatnich dziesięcioleciach zyskał popularność jako skuteczny środek kosmetyczny. Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.
 • Powiększanie ust – o tym warto wiedzieć - Jak już zauważył Oscar Wilde: uroda jest podarunkiem na kilka lat. A co jeśli poszukujesz recepty na jej poprawę? Świadoma kobieta wie, jak ułatwić sobie życie – na przykład za sprawą zmiany wizerunku. Gdy zamarzy o zmysłowych ustach, to oczekuje takich, które poprawią wygląd i dodadzą pewności siebie. Takich, które podkreślają naturalną urodę. Poznaj kilka faktów o powiększaniu ust, jeśli sama myślisz o zabiegu.
 • Botoks, botox, toksyna botulinowa – eliminacja zmarszczek i leczenie dolegliwości: bruksizm - Przyjrzyjmy się bliżej temu, w jaki sposób botoks może pomóc w walce z problemami natury medycznej. Choć obecnie zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej należą do najpopularniejszych praktyk wygładzających zmarszczki, botox znajduje także zastosowanie w leczeniu chorób i dolegliwości. Dzisiaj opowiemy, jak przebiega zabieg i weźmiemy na cel bruksizm.
 • Starzenie się skóry – jak sobie z tym radzić? - Starzenie się to nieodwracalny proces, który czeka każdego z nas. Nieważne jak byśmy się nie starali, czas biegnie nieubłaganie i nie oszczędza naszego organizmu. Wraz z upływem lat może ulec zmianie stan naszej skóry, która – wystawiona na szereg negatywnych czynników zewnętrznych – jest podatna na starzenie. Na szczęście wraz z rozwojem medycyny estetycznej możemy znacząco opóźnić ten proces.
 • Który zabieg wykonać najpierw: botoks czy mezoterapię? - Medycyna estetyczna to coraz prężniej rozwijająca się gałąź, a zainteresowanie zabiegami z jej zakresu zatacza coraz szersze kręgi, także w polskim społeczeństwie. Jej szeroki i wciąż poszerzający się repertuar nie jest już tylko zarezerwowany dla ludzi najzamożniejszych i celebrytów. Staje się coraz częściej występującym, nieodłącznym elementem w procesie dbania o swoje zdrowie, wygląd i kondycję ciała. Iniekcje botoksu i mezoterapia należą do jednych z najpowszechniejszych i mało inwazyjnych zabiegów z tej dziedziny i znajdują coraz więcej zwolenników.Ale po kolei.
 • Co jest lepsze: botoks czy kwas hialuronowy? - Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz dostępniejsze i korzysta z nich coraz więcej osób. Nie da się ukryć, że większość usług oferowanych w gabinetach medycyny estetycznej i salonach kosmetycznych ma za zadanie spowolnić procesy starzenia: ujędrnić skórę i zredukować zmarszczki. Zabiegi z wykorzystaniem botoksu i kwasu hialuronowego to jedna z najchętniej wybieranych opcji. Ich popularność wynika przede wszystkim z dostępności i skuteczności. Aby móc świadomie wybrać, który zabieg będzie najlepszy, warto wiedzieć na czym dokładnie polegają i do kogo są skierowane.
 • Botoks jest niebezpieczny? Nie! Obalamy mity na temat botoksu - Botoks to toksyna botulinowa, którą stosuje się w medycynie i kosmetyce od wielu lat. Używa się go m.in. do leczenia nadpotliwości, migren oraz do rozluźnienia mięśni mimicznych, przez które powstają zmarszczki. Stosowanie go jest zupełnie bezpieczne, jeśli robi się to u odpowiedniego lekarza. Jednak mimo tego na temat botoksu krąży wiele nieprawdziwych i kontrowersyjnych opinii. Obalmy więc najczęstsze mity na temat botoksu!
 • Co to jest botoks? - Zabiegi medycyny estetycznej od wielu lat cieszą się dużą popularnością. Pozwalają szybko poprawić niedoskonałości urody i drobne mankamenty wyglądu. W ofercie salonów piękności niepodzielnie króluje jednak botoks. Czym jest i kto może poddać się temu zabiegowi – o tym w artykule.
Gabinet Medycyny Estetycznej lek. med. Ewa Witnicka