Rezerwacja

Jak wygląda powiększanie ust w naszym gabinecie w Sosnowcu

Większość ludzi automatycznie zakłada, że wypełniacze do ust służą wyłącznie do uzyskania pulchniejszych ust. Podczas gdy powiększenie ust to jedna z rzeczy, którą kwas hialuronowy może zrobić dla Twoich warg, to, nie jest to jedyna rzecz. Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego jest przeznaczony dla każdego, kto chce poprawić ogólny wygląd swoich ust, czy to poprzez ich wypełnienie, pozbycie się drobnych zmarszczek, które powstały przez mimikę twarzy jak i procesy fotostarzenia się skóry, wyrównanie nierównej objętości czy też rozszerzenie linii ust jaki uniesienie kącików ust. Modelowanie i powiększanie ust kwasem hialuronowym jest bezpieczne i naturalne.

Jakie są najczęstsze problemy w okolicy ust z jakimi zgłaszają się pacjentki?

 • wąskie i cienkie usta,
 • usta o niewystarczającej objętości,
 • usta bez wyrazu,
 • zmarszczki wokół ust,
 • starzenie się ust,
 • asymetria ust,
 • opadające kąciki ust,
 • stan po poprzednich ostrzyknięciach ust, gdzie wymagana jest korekta.

Powiększanie i korekcja ust w klinice w Sosnowcu odbywa się poprzez wstrzykiwanie wypełniaczy skórnych na bazie kwasu hialuronowego (HA). Wypełniacze skórne na bazie HA są tymczasowymi wypełniaczami, po zabiegu powiększania ust z czasem zaczną się rozkładać, ponieważ kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszego ciała. Wypełniacze kwasu hialuronowego mogą znacznie poprawić wygląd ust. Powiększanie ust w zasadzie oznacza zwiększenie objętości, ale także zmianę kształtu i struktury. Wypełniacze skórne na bazie kwasu hialuronowego są bezpieczne i generalnie nie wywołują reakcji alergicznych. 

Czym właściwie jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy zwany hialuronianem to niesiarczanowany glikozaminoglikan o wysokiej naturalnej lepkości w organizmie człowieka. Występuje naturalnie w macierzy zewnątrzkomórkowej znajdującej się w wielu tkankach ludzkich np. skórze. Ten polisacharyd ma zdolność wiązania wody do 1000-krotności swojej masy, a dzięki temu tworzy nawilżenie i objętość. 

Jednak wraz z wiekiem stężenie i masa cząsteczkowa kwasu hialuronowego w skórze spada, co przekłada się na mniej elastyczną, nawilżoną skórę.

Wiskoelastyczne właściwości kwasu hialuronowego nadają skórze młodszy wygląd. Wiele badań wykazało, że kwas hialuronowy jest bardzo skutecznym i długotrwałym środkiem nawilżającym. Przywiera do kolagenu i fibryny, blokując w ten sposób wilgoć i przywracając elastyczność skóry.

Wyróżnia się dwa rodzaje kwasu hialuronowego – usieciowiany i nieusieciowiany.

Nieusieciowiany kwas hialuronowy ma bardzo dobre właściwości nawilażające, ale utrzymuje się w skórze jedynie kilka dni. Częściej jest wykorzystywany do zabiegów rewitalizujących np. do mezoterapii.

Usieciowiany kwas hialuronowy zwykle wykorzystywany jest jako wypełniacz. Jest wolniej metabolizowany przez organizm, a co za tym idzie efekty zabiegu powiększania i modelowania ust w jego wykorzystaniem utrzymują się dłużej, ponieważ do nawet 12 miesięcy. Zarówno wadą jak i zaletą jest fakt, że zabiegi z HA są odwracalne, więc efekt zabiegu nie utrzymuje się do końca życia, ponieważ substancja zostanie wchłonięta, a zabieg trzeba powtarzać.

Jak wygląda wizyta i zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym

Zabieg modelowania ust z użyciem kwasu hialuronowego jako wypełniacza jest bezpieczną procedurą.

Przed wykonaniem ostrzyknięcia zostanie najpierw przeprowadzony wywiad. Nasz specjalista najpierw zapyta Cię o Twoją historię medyczną i przeprowadzi badanie kliniczne w celu oceny obszarów do ostrzyknięcia i ustalenia ewentualnych przeciwwskazań. Będzie mógł wtedy zaproponować Ci rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb i oczekiwań. Otrzymasz informację na temat tego, jakich efektów możesz się spodziewać oraz uzyskasz odpowiedzi na ewentualne pytania dotyczących powiększania ust.

Pierwszym krokiem jest znieczulenie okolicy za pomocą znieczulenia miejscowego. Większość praktykujących preferuje stosowanie lidokainy w postaci żelu lub kremu, jednego z najskuteczniejszych i najmniej inwazyjnych rodzajów środków znieczulających. Po nałożeniu środka znieczulającego na usta, możesz po prostu zrelaksować się przez około 10-20 minut, podczas gdy lidokaina zacznie działać.

Gdy Twoje usta zostaną znieczulone specjalistka przyjrzy się uważnie Twoim ustom, aby ocenić obszar, w który będzie musiała wstrzyknąć wypełniacz, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty. Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym wykonuje się cienką igłą lub cienką kaniulą i zwykle wymaga ostrzyknięcia różnych obszarów ust, aby uzyskać symetryczny, estetyczny i pożądany efekt.

Po wyjęciu igły delikatnie masuje się usta i sprawdza czy wyniki są zgodne z oczekiwaniami. Później możesz jechać do domu i cieszyć się swoimi pięknymi, pełnymi ustami. Dodatkowo na koniec specjalistka z kliniki w Sosnowcu poinformuje Cię czego unikać oraz jak dbać o kondycję Twoich ust. 

Najczęściej zadawane pytania odnośnie zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym

Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym boli?

Wielu pacjentów zgadza się, że poza uczuciem ucisku i lekkiego uszczypnięcia lub „skrępowania” nie ma bólu. Przed ostrzykiwaniem zawsze stosuje się maść znieczulającą, która zmniejsza dyskomfort podczas powiększania ust.

Ile trwa zabieg powiększania ust kwasem HA?

Zabieg zazwyczaj trwa od pół godziny do 1,5 godziny. Wszystko zależy od tego co chcemy uzyskać poprzez ostrzykiwanie – korekcji asymetrii, wpływu na zwiotczałą skórę okolicy ust czy też głównie efekt nawilżający.

Czy muszę na coś uważać po zabiegu powiększania ust?

Zabieg powiększania ust kwasem HA nie wymaga rekonwalescencji. Może się zdarzyć, że usta będą delikatnie opuchnięte po ukłuciach igłą, ale obrzęk ustępuje zazwyczaj w przeciągu kilku dni.

Jak długo utrzymują się efekty po powiększaniu ust kwasem hialuronowym?

Trwałość zabiegu zależy od wielu czynników takich jak np. genetyka, styl życia, tempo przemian metabolicznych. Należy pamiętać, że kwas hialuronowy jest naturalną substancją dla organizmu i będzie przez niego wchłaniany. Efekty zwykle utrzymują się u pacjentów od 6 do 12 miesięcy.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

Chociaż procedura powiększania ust kwasem hialuronowym jest bezpieczna niestety są pewne przeciwwskazania bezwzględne do jej wykonania. Są to m.in.:

 • ciąża,
 • czas karmienia piersią,
 • trądzik czy opryszczka (infekcje i stany zapalne),
 • choroby nowotworowe,
 • tendencja do bliznowców.

Przeciwwskazaniami względnymi, które wymagają wcześniejszej konsultacji  są np. choroby autoimmunologiczne, aparaty ortodontyczne czy też planowany zabieg z zakresu chirurgii szczękowej.

Gabinet Medycyny Estetycznej lek. med. Ewa Witnicka