Rezerwacja

Powiększanie ust – o tym warto wiedzieć

Jak już zauważył Oscar Wilde: uroda jest podarunkiem na kilka lat. A co jeśli poszukujesz recepty na jej poprawę? Świadoma kobieta wie, jak ułatwić sobie życie – na przykład za sprawą zmiany wizerunku. Gdy zamarzy o zmysłowych ustach, to oczekuje takich, które poprawią wygląd i dodadzą pewności siebie. Takich, które podkreślają naturalną urodę. Poznaj kilka faktów o powiększaniu ust, jeśli sama myślisz o zabiegu.

Modelowanie ust – Sosnowiec

Nie wszystko musi nam się podobać, a droga do akceptowania siebie nie jest prosta. Do powiększanie ust skłaniają różne motywy, zwykle niezależne od nas, np. gdy dziedziczymy wargi wąskie czy asymetryczne. Kolejny powód to upływ czasu – nie pozwala długo cieszyć się jędrnymi wargami. Od około 30. roku życia na twarzy zaczynają się pojawiać zmarszczki mimiczne, m.in. w okolicach ust. Osłabieniu ulega sieć włókien kolagenowych i elastynowych występujących wokół warg. Z wiekiem spada również produkcja kolagenu i kwasu hialuronowego. To wszystko powoduje, że usta są słabiej wypełnione, a dodatkowo słabsze mięśnie i mniej jędrna skóra wokół nich przyczyniają się do zwężenia warg. Rozwiązaniem może być np. delikatne powiększanie ust na płasko. Niewielka ilość preparatu przywraca wargom właściwe proporcje. Nadana ustom objętość i wyrazistość może przynieść efekt w postaci odmłodzenia dolnej części twarzy.

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym

Nie ma idealnych kosmetyków do wszystkiego. Niektóre doskonale sprawdzają się w nawilżaniu i ujędrnianiu skóry. Inne odpowiadają za powstrzymanie procesów starzenia. Ale kwas hialuronowy jako naturalny składnik występujący w organizmie człowieka świetnie wypełnia usta i nadaje im jędrność. Ma właściwości, które czynią go składnikiem wielu preparatów medycznych. Z powodzeniem więc wykonuje się powiększanie ust kwasem hialuronowym. Dobrą wiadomością dla niecierpliwych jest to, że czas trwania zabiegu powiększenia ust kwasem jest krótki i zależy od obszaru, który ma zostać wypełniony (dolna warga, górna warga, obydwie). Zazwyczaj wynosi on do 30 minut.

Powiększanie ust: metody

Metoda powiększania ust w gabinecie kosmetycznym opiera się na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem występującym w organizmie człowieka i ma zdolność do utrzymywania nawilżenia. Kiedy jest wstrzykiwany w okolice ust, powoduje powiększenie i wygładzenie warg. Kwas hialuronowy może być również wykorzystywany do modelowania kształtu ust, nadawania im objętości i zwiększania ich wyrazistości. Usta utrzymują swój wygląd zwykle przez minimum kilka miesięcy.

Jak przebiega powiększanie ust?

Podanie kwasu modelującego w usta nie wymaga szczególnych przygotowań. A same nakłucia są krótkie. W niektórych przypadkach sugerujemy stosowanie przed i po zabiegu leku przeciwwirusowego, by zminimalizować ryzyko pojawienia się opryszczki. I przypominamy o rezygnacji ze spożycia alkoholu na przynajmniej 24 godziny przed podaniem kwasu. Preparat jest wprowadzany do wargi za pomocą kaniuli lub igły. Najczęściej też stosuje się powiększanie ust 1 ml. Cena usługi zależy od rodzaju preparatu oraz od ilości wprowadzonego kwasu. Zapoznaj się z naszym cennikiem. Ważne! Zapoznaj się z przeciwwskazaniem do powiększenia ust, odwołaj zabieg, gdy jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Zrezygnuj, kiedy masz nadwrażliwość na kwas hialuronowy, cierpisz na choroby autoimmunologiczne i nowotworowe. Zabiegu nie wykonujemy w czasie stosowania niektórych leków oraz u Klientek z aktywną opryszczką.

Powiększania ust na płasko – efekty

Modelowanie ust naturalnie zwiększa objętość warg i poprawia kształt ust. Tuż po zabiegu wargi mogą być opuchnięte: gojenie zajmuje nawet dwa tygodnie. Po tym czasie możemy się spodziewać, że opuchlizna wchłonie się, a usta przybiorą ostateczny kształt i rozmiar – nawet do 30% mniejszy niż tuż po zabiegu. Ostateczny efekt utrzymuje się zwykle od 6 miesięcy do ponad roku. Na utrzymanie efektów powiększania ust kwasem hialuronowym wpływa tryb naszego życia, w tym dieta, aktywność fizyczna i nasze… geny.
Gabinet Medycyny Estetycznej lek. med. Ewa Witnicka